Menü

Medyumluk ve medyumlar

29/11/2016 - Bayan Medyum
Medyumluk ve medyumlar

Medyumluk ve medyumlar  insan hem fiziki bir varlığa sahiptir hem de ruhanî bir varlığa sahiptir. Bir insan sadece et ve kemikten ibaret bir canlı değildir. Bir ruha sahip olması insanın varlığını tamamlayan öğe niteliği taşımaktadır. Çevremizde birbiriyle etkileşim halinde olan enerjiler bulunmaktadır. Bu canlı veya cansız varlıklarda var olabilmektedir. Bu enerjileri doğru şekilde anlamlandırabilen psişik yeteneği olan kişilerdir. Ülkemizde her ne kadar birçok insanın sahip olduğu görüşe göre bu sadece kişilerin insanları kandırmak için kullandıkları bir yöntem olarak görülse ve her ne kadar bu şekilde davranan kişiler olsa da gerçek anlamda bu yetenekle doğmuş ve sahtekârlık yapmayan kişilerin de olduğu görülmektedir. Bu kişilerin daha çok duygusal yönden ve psikolojik açıdan hassas durumda olduğu görülmektedir. Ayrıca bu kişilerin insanlarda bulunan bazı kötü niteliklerden arınmış kişiler olduğu görülmektedir. Bu kişiler şehvet duygusunu bastırabilmiş, kibir duygusundan arınmış, cehaletinden kurtulmuş ve geniş bir ufka sahip olduğu görülmektedir. Bu kişileri ruhlar âleminde gezen elçiler olarak görmek de mümkündür.

Medyum birçok kişinin göremediği, algılayamadığı ruhlar boyutundan sesler ve görüntüler görebilen kişilerdir. Bu kişilerin yetenekleri farklılık gösterebilmektedir. Kimisi bir eşyanın enerjisini yorumlayarak daha önce bu enerji kümesinin etrafında gelişen olayları yorumlayabilmektedir. Kimisi ise gelecekte gerçekleşecek olaylar hakkında bilgiler verebilmektedir ancak bunu falcılıkla karıştırmamak gerekmektedir. Bir başka yetenek şekli ise kişinin ruhlar âlemindeki ruhlarla iletişime geçebilmesi şeklinde görülmektedir. Ruhlar ile iletişim kurabilen medyumlar, pasif ve aktif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kişi, ruhsal etkiye ya da zihinsel etkiye alıcı olarak varlığını sürdürmektedir. Bunlar da kendi aralarında telepat olanlar, psikometri yeteneği taşıyanlar, radyestezi yeteneği olanlar ve rüyadayken telepatik etkiler yaşayanlar olmak üzere sınıflandırılmaktadır.

Her birinde kişi pasif durumdadır ve alıcı işlevi görmektedir. Çevresinde olanları algılayabilenler ve algılayamayanlar olsa da pasif kişi müdahale edemez ve etkin bir tavır sergileyemez. Psikometri yeteneği olanlar hastalık teşhisi yapabilmektedir. Radyestezi yeteneği olanlar ise aynı enerjiyi hissedebilmektedir. Bu pek kullanılmayan bir yöntemdir. Telepati yeteneği olanlar zihin okuma gibi düşünülebilir. Bir başkasının düşüncelerini duyabilir ancak onun kendi düşüncelerini duymasını, algılayabilmesini sağlayamaz. Bu açıdan sadece alıcı konumunda yer almaktadır. Son olarak rüyadayken telepatik etkileşimler yaşayan kişiler uyku esnasında algılama yapmaktadır. Bazı çalışmalar sayesinde bu kişilerin rüyada gördükleri anlamlandırılabilmektedir. Aktif medyumlukta ise kişinin aynı anda iki yerde olabilme yeteneğine sahip olabilir, iyileştirme yeteneğine sahip olabilir, eşyalara yön verebilme yeteneğine sahip olabilir.

bayan medyum

            bayan medyum

Medyumlar, yetenekleri hangi yönde işliyor olursa olsun her birinde ortak olan özellik hassas kişiler olmasıdır. Bu kişiler çevresindeki enerjiye karşı duyarlılık göstermektedir. Özellikle insanların sahip olduğu manyetik enerjiye karşı aşırı duyarlılık gösterdikleri görülmeketdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =