Menü

DUANIN GÜÇ KAYNAĞI: AYET’EL KÜRSİ

05/01/2018 - Bayan Medyum
DUANIN GÜÇ KAYNAĞI: AYET’EL KÜRSİ

Bir rivayete göre, bir adam yolculuğu esnasında aç kalmış bir kurda rastlar.Aç kurt gözü kararmış bir halde adama saldırmak için koşar, adam farkında olmadan bir anda besmele çekip Ayet’el kürsi’yi okur.Kurt yıldırım düşmüş gibi olur, nasıl saldırdıysa o hızla uzaklaşır.

Başka bir rivayete göre, yaşlı bir teyzenin evini hırsızın biri gözlemlemeye başlar, tam gece belirlediği saatte evin önüne gelince polislerle teyzenin evine bir kalkan oluşur, şaşırır. Birkaç gün sonra tekrar eve gizlice girmek için geldiğinde tekrar polislerle evin etrafında kalkan olduğunu görür.diğer günler evi gözlemler herhangi bir şey yoktur.Ertesi gün tekrar evi gizlice girmek için geldiğinde yine aynı olayla karşılaşmıştır.Yani niyetini bozduğu anda polislerden bir kalkan görmüş, diğer günler de ise herhangi bir olayla karşılaşmamıştır yaşlı teyzenin evinde.Sonra bu olay hırsızın dikkatini çeker, teyzeyle yakın sohbete girmek ister, bunun bir ilahi gücü olduğundan kafası karışır.Gerçeği öğrenir ki teyze uyumadan önce her defasında Ayet’el kürsi duasını okumaktadır.hırsız orda tövbe eder ve yola gelir.

Peygamberimiz,

-‘’KİM Kİ AYET’EL KÜRSİ’Yİ VE BAKARA SURESİ’NİN AMENER RESULÜ İLE BAŞLAYAN KISMINDAN SONRASINI OKURSA ALLAH O KİMSEYİ KORUMA ALTINA ALIR, YARDIM EDER.’’

-‘’Kur’an ayetlerinin en üstünü en büyüğü Ayet’el Kürsidir.’’

-‘’Bakara Suresi’nde bir ayet vardır ki, O Kur’an ayetlerinin en üstünüdür.Bu ayet içinde şeytan bulunan bir evde okunsa, şeytan o evden kaçarak çıkar. O ayet : AYET’EL KÜRSİ !! dir.

Allah’ın isimleri içinde EL-HAYY- hayat veren EL-KAYYIM-daima diri olan anlamına gelen ismi azam vardır ayet’el kürsi içinde.Bu isimler bu ayetlerle okundukça insan ruhu yenilenir, gücüne güç gelir, hatta başaramadığı bir çok zorlu kabiliyetlerde üstünlük sağlar.

Peygamber efendimize bir adam evindeki bereketsizlikten yakınınca, Peygamberimiz ona;

-‘’Ayet’el kürsi oku!, Ayet’el kürsi’yi okursan herşeyine bereket gelir.’’ Demiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − two =