Menü

Allah’tan İstemeyi Biliyor muyuz?

01/01/2018 - Bayan Medyum
Allah’tan İstemeyi Biliyor muyuz?

Duayla ilgili ayet ve hadisler

1.”Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim.”

2.Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!..” Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz yerine gelecektir!..

3.”Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez.” DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz.

Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA’nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA’da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda yani sevdiğini geri getirme duaları husununda ısrarlı olmaktır.Israrlı olmaktan kastımız duaların ve niyetinizin tekrarı niteliğindedir Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.bu sebepledir ki biz her duada olduğu gibi sevgiliyi geri getirme duasınıda olabildiğince belirli sayılar doğrultusunda veririz,bu sayılar genelde ebced hesabına uygun verilmekte, bazı zamanlarda da kişinin iradesiyle olana kadar okumasıyla değişmektedir.

4.”ALLAH İSTEMEDİKÇE SİZ İSTEYEMEZSİNİZ !.” – Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5.: “Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim.” Allah’u teala (C.C) söyle buyurmuştur.

6.Der ki: “her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz”

7. Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır (kollarını olabildiğince Rabbime uzatır)  ve Allâh’dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der”(de vazgeçer)… işte bu çok yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir.”Hazreti Rasûl aleyhi’s-selâm, “istisnasız, şüphesiz, kabul olacağından emin olunarak” DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8. Ayrıca  DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER’ in insana çok yanlış fikirler telkini de söz konusudur  ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır. Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytani vasıfları adıyla lakaplanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler.

“Aman yahu niye dua edeyim anlamadım gitti nasıl olsa kaderde varsa o olur!,kader diye bir şey yoksa o halde kader diye niye diyorlar”

DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim. Başa gelen çekilir”

‘’Hoca dediğiniz de neymiş, ben mi okuyacakmışım da bilmem neymiş, hoca varsa ben niye okuyayım, hoca ne işe yarar kendi halletsin de hocalığını görelim’’

Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUA dan mahrum kalırsınız. DUA’ dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayal bile edemezsiniz. İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi’s selâm bakın bize ne tavsiye ediyor:

“Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh’tan isteyiniz..”

“Allâh’ın fazlı kereminden isteyiniz, çünkü istenilmesinden hoşlanır.’

“Şüphesiz ki Allah, ısrarla DUA edenin yanı başındadır, dua edeni asla boş çevirmez, dilek kapılarınızdan içeri muhakkak her şey geçer, güzel şeyler dileyin güzel amellerle karşılaşın, kim ki kötü düşünüp olumsuz şeyler söylenirse kapılardan içeri onlar girecektir ve başınıza onlar gelecektir, bundandır çoğu başınızdaki dertler kederler, insan ne ederse kendine eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − five =